Logo
Nevíte si rady? Zavolejte.
(Po-Ne, 8-20 hod.)
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
  1. Úvod
  2. Satelitní příjem TV
  3. SAT Receivery (s FastScan)
  4. TechniSat SONATA 1, 4K Ultra HD, zvuk 4x15W ELAC, černý

TechniSat SONATA 1, 4K Ultra HD, zvuk 4x15W ELAC, černý

TechniSat SONATA 1, 4K Ultra HD, zvuk 4x15W ELAC, černý

Velká přehledná recenze zde: RECENZE TechniSat SONATA 1 je unikátní Ultra HD přijímač na trhu se dvěma CI+ sloty, který obsahuje zvukovou lištu ELAC o... celý popis
Dostupnost
na dotaz
Nejsme plátci DPH
25 990 Kč
Momentálně není k dispozici
Číslo produktu:806
Kompletní specifikace

Velká přehledná recenze zde: RECENZE

TechniSat SONATA 1 je unikátní Ultra HD přijímač na trhu se dvěma CI+ sloty, který obsahuje zvukovou lištu ELAC od německých mistrů z oboru zvuku. ELAC je v současnosti jedním z nejvýznamnějších výrobců reproduktorů a reproduktorových sestav na světě. Obecně lze říci, že TechniSat SONATA 1 je kombinace přijímače a domácího kina v jednom.Přijímač podporuje také funkci obraz v obraze (PIP), která už dnes není u všech přijímačů a televizorů tak běžná, jako tomu bylo dříve.

SONATA 1 obsahuje dvojité tunery (Twin) pro příjem satelitní, kabelové a pozemní digitální televize v normě DVB-C, DVB-T, DVB-T2/HEVC, DVB-S a DVB-S2, ze kterých je možné kombinovat události časovače DVR. Pořízené záznamy jsou v dekódované formě ukládány na USB médium, interní HDD 2,5" (není součástí příslušenství) nebo směrovány po datové síti LAN na síťová úložiště LAN. Kromě toho umožňuje přijímat analogové i digitální rádio DAB+. Připojená domácí síť LAN zpřístupňuje veškeré funkce ISIO včetně služeb hybridního televizního vysílání HbbTV (funkce známá také jako "Červené tlačítko"). SONATA 1 je obsluhovatelná i přes mobilní aplikaci TechniSat Connect.


Hlavní vlastnosti

- zvuková lišta ELAC, výkon 4x15W
- obraz v obraze (PIP)
- rozlišení obrazu 4K Ultra HD
- možnost záznamu a editace nahrávek
- podpora HbbTV
- 3 x dvojitý tuner (DVB-T2, DVB-S2, DVB-C)
- podpora všech současných protokolů DiSEqC, USALS a sítí Unicable (TechniRouter)
- podpora DVB-T2/HEVC (H.265)
- podpora Bluetooth verze 2.1
- integrovaná Wi-Fi
- podpora funkce FastScan
- příjem internetového i digitálního rádia DAB+
- české menu
- zobrazení času na displeji
- čtečka SD karet

FastScan

Přijímač (od verze firmware 2.79.0.3 4096b) obsahuje také funkci FastScan pro operátora Skylink. Funkce je volitelná a je možné ji deaktivovat během průvodce první instalací přístroje, pokud má být přijímána nabídka jiného operátora, např. freeSat nebo Digi TV.

Výjimečný zvuk od německých mistrů oboru z ELACu

Výkonný zesilovač napájí čtyři širokopásmové reproduktory o výkonu 4x15 W a poskytuje autentický a bohatý zvuk i při nízkých hlasitostech s fantastickou prostorovou hloubkou, už v základním přednesu samotné zvukové lišty SONATA 1.

Vestavěná německá technologie ELAC tedy skvěle doplní tenké UHD televizory (obvykle s horším zvukem) a v praxi může nahradit i dokonalý vícekanálový zvukový přednes, podobně, jako Hi-Fi A/V receiver. Systém je totiž volitelně rozšiřitelný i o bezdrátové surround reproduktory a aktivní subwoofer.

Zvuk oblíbených filmů a hudbu si tedy užijete na maximum.

Příjem programů

Přijímač TechniSat SONATA 1 podporuje příjem televizních programů z pozemních vysílačů, satelitu i prostřednictvím kabelové sítě. Proto je osazen DVB-T2 (H.265/HEVC), DVB-S2 a DVB-C twin tunery.

Příjem českých a slovenských programů nabídek Skylink,T-Mobile, freeSAT by UPC Direct je dostupný po vložení dekódovacího modulu TechniSat Irdeto a příslušné dekódovací karty. V podmínkách česko-slovenského vysílání ze satelitu je SONATA 1 opět unikátní vestavěnou dvojicí CI+ slotů, které jsou nezbytné jak pro dvojité nahrávání nabídky jednoho operátora (např. karta Skylink Next), tak pro kombinovaný příjem nabídky dvou operátorů současně (např. freeSat a Digi TV). U příjmu kabelové TV se obvykle bez CAM+ modulu také neobejdeme a nelze vyloučit, že prémiová placená

TV nabídka bude v budoucnu šířena i ve vysílací síti DVB-T2.

Za zmínku také stojí, že SONATA 1 umožňuje naladit TV nabídku z pozemních DVB-T/T2(HEVC) vysílačů i nabídku kabelového operátora DVB-C současně. Toto i mnohé SMART televizory dodnes neumožňují - z DVB-T2/C tuneru naladí pouze jedno pásmo. 

Ultra HD (4K)

Ultra HD (4K) je nejnovější standard pro dokonalost obrazu. Díky podpoře norem HDMI 2.0, HDCP 2.2 a H.265/HEVC, dokáže TechniSat SONATA 1 zpracovat 4 K vysílání ze satelitu a zobrazit ho na vhodném UHD televizoru. Kromě toho přijímač podporuje přehrávání 4 K souborů z domácí PC sítě prostřednictvím USB 3.0.

Běžné HD pořady nepořízené ve 4K, např. nahrávky z TV, DVD, nebo Bluray si můžete také vychutnat v Ultra rozlišení díky UHD upscalingu. Tímto převzorkováním se kvalita mnohonásobně zvýší.

Díky třem dvojitým tunerům pro příjem TV a Rádia ze satelitu, pozemních vysílačů a kabelové sítě si můžete dopřát maximální svobodu příjmu. Navíc (s ohledem na místní podmínky) je díky tomu možné jeden program sledovat a jiný ve stejný čas nahrávat.

V případě využívání funkce PVR ready - nahrávání na externí zařízení, je zapotřebí připojit vhodný, kompatibilní a naformátovaný disk. Dokonalý DVR rekordér vytvoříte vložením vhodného interního HDD, např. TechniSat StreamStore 100 do připraveného instalačního rámečku, zabudovaného do zadní stěny přístroje. 

Výrobce negarantuje kompatibilitu se všemi volně dostupnými externími zařízeními (např. WIFI, USB, HDD, NAS), nabízenými na trhu spotřební elektroniky.

Připojení k internetu

TechniSat SONATA 1 lze díky integrovanému modulu WLAN připojit bez dalšího příslušenství i bezdrátově přes Wi-Fi na internet v domácí síti a využívat jako prohlížeč libovolných webových stránek, poslouchat internetová rádia apod. Podpora HTLM5 - přístup k YouTube nebo video-on-demand službám. Po připojení k internetu je možné využívat i příjem hybridního vysílání HbbTV. Možnost ovládat přijímač pomocí chytrého telefonu. Pomocí Android aplikace My TechniSat Mulitiplay se dostanete na všechny vaše filmy, hudbu a fotografie z celé domácí sítě. V rámci instalace více přístrojů produktové řady ISIO v jedné domácnosti nebo kombinované instalace s přístroji, kompatibilními s protokolem DLNA/UPnP, je možné pořízené nahrávky a uložený multimediální obsah v kompatibilních formátech vzájemně sdílet. 

Podpora komunikace Bluetooth

TechniSat SONATA 1 umožňuje klasické sdílení multimediálního obsahu přes bezdrátové rozhraní bluetooth, navíc díky protokolu verze 2.1 nechybí podpora funkce A2DP (streamování audio dat) nebo audio-video dálkové ovládání (AVRCP). Příkladem využití těchto funkcí jsou bezdrátové aktivní bluetooth reproduktory nebo bezdrátová bluetooth sluchátkaTechniSat StereoMan ISI 

Formáty souborů a kodeky

Produktová řada TechniSat ISIO zmiňuje podporu těch formátů a kodeků:

- Video-Formáty: MP4, M4V, MKV, MOV, MPG, MTS, TS, TS4, VOB, WMV, Xvid, XVID, M2TS, AVI, ASF
- Video-kodeky: MPEG-4, MPEG-2, MPEG-1,H.265, DivX, VC-1
- Audio-Formáty: MP3, WAV, AAC, M4A, MP2
- Obrázky: JPEG, BMP, GIF, PNG 

Záznam pořadů

Vše nahráváte bez ztráty kvality a nahrávka obsahuje i všechny dodatečné informace, jako popis z EPG, či zvukové stopy a titulky (formát TS - Transport Stream). Navíc, i pokud nahráváte šifrované programy, nahrávka se uloží odkódovaná a to znamená, že ji můžete přímo v přijímači stříhat (nejčastěji reklamu, nebo přetažený začátek a konec), či ji zálohovat na NAS a do PC nebo po vhodné úpravě zpracovat do DVD formátu. Je-li osazeno více tunerů, lze nahrávat až 2 programy z různých frekvencí nebo tunerů, přičemž je možné současně sledovat nahrávky, uložené na disku.

Dokonale promyšlený plánovač událostí a PVR nabízí nadstandardně i automatický dřívější START plánovaných záznamů a automatické prodloužení délky záznamu o předem definovaný čas. Instalace s jedním CI+ dekodérem mohou využívat funkce zpožděného dekódování šifrovaných záznamů nebo v reálném čase funkce DualDecrypt, pokud ji vložený dekodér podporuje.

HbbTV

Podpora HbbTV je u přijímače TechniSat SONATA 1 samozřejmostí.

Hybridní televize HbbTV je kombinace televizního vysílání a širokopásmového internetu.
Proto má název HbbTV - Hybrid Broadcast (vysílání) Broadband (širokopásmový internet) TV.
S HbbTV nemusíte řešit záznam vašich oblíbených pořadů.

V archívu vysílání televizních stanic, naleznete většinu odvysílaných pořadů, seriálů i zpravodajství. Pomocí HbbTV si pořad v archívu dohledáte, a přehrajete kdykoliv budete chtít.

Skvělé, že? A nic více, než internet k tomu nepotřebujete.

K provozu HbbTV potřebujete pouze připojení k internetu, to je vše. Přijímač k internetu připojíte jednoduše pomocí integrované Wi-Fi nebo kabelem.

Obsah balení

- přijímač
- box do rámečku pro interní HDD 2,5"
- dálkové ovládání + baterie
- propojovací 4K kompatibilní HDMI kabel

Rozměry přijímače

Šířka: 101 cm
Výška: 7.20 cm
Hloubka: 17.5 cm

 

Typ
4K Ultra HD 
Tuner 
2x DVB-CAno
2x DVB-S/S2Ano
2x DVB-T2 (H.265)Ano
DAB+Ano
Dekódování 
2x CI/CI+Ano
Funkce
FastScanAno
InternetAno
UnicableAno
Záznam pořadů
Externí diskAno
Interní diskAno
NASAno
Multimédia
BluetoothAno
FotoAno
HudbaAno
NASAno
VideoAno
Webový prohlížečAno
Wi-FiAno
Vstupy/výstupy
2x FAno
čtečka SD karetAno
HDMIAno
LANAno
RCA - cinchAno
RF INAno
S/PDIF koaxiálníAno
S/PDIF optickýAno
USBAno
Vhodné pro příjem
Digi TV (Smart CAM)Ano
freeSATAno
SkylinkAno
Ostatní
AAC AudioAno
Kodek H.265/HEVCAno
Rámeček pro HDDAno
TechniSat ISIOAno
Wi-FiAno
Zvuková lištaAno
 
Barvačerná
Šířka1010 mm
Výška72 mm
Hloubka175 mm

TOPlist

Kde nás najdete

Pro zákazníky - osobní odběr zboží (po domluvě - není zde klasická prodejna):

Pro dodavatele - doručovací adresa:

Dvořákova 466, 34401 DOMAŽLICE

 

Kontakty
Logo
elektromarket Digitální Chodsko.cz
David Rácz - provozovatel obchodu
David Rácz - provozovatel obchodu
(Po-Ne, 8-20 hod.)
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz